Projekts ”Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats”.

    

    
    

     Biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” izsludinātā NVO projektu konkursu “Latgales NVO projektu programma”  ietvaros  tika atbalstīts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” iesniegtais projekts “Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats”. Šogad līdz gada beigām tas tiks realizēts.
 

     Vai ģimene ir vērtība? Šķiet, ikviens pabrīnītos par absurdo jautājumu un pārliecinoši teiktu – jā! Protams! Vai vispār iespējams, ka tā varētu nebūt? Domājam, ka tā ir absolūta patiesība, ko nemaz nevarētu un nevajadzētu apšaubīt! Bet vai ģimene patiesi ir vērtība mūsdienās?
 

     Mūsdienās ir mainījusies vērtību sistēma – šobrīd mēs lielāku uzmanību pievēršam materiālajām vērtībām, sazināmies sociālajos tīklos, nevis viens ar otru, šobrīd ir grūti saglabāt dzimtas saites, jo liela daļa ģimeņu aizbrauc labākas dzīves meklējumos ārpus Latvijas, bieži vien aizmirstot dzimtas tradīcijas, valodu un savas dzimtās mājas, varbūt tādēļ ,sagaidot Latvijas simtgadi, ir tik ļoti svarīgi godināt un “pacelt saulītē” stiprās, talantīgās un darbīgās ģimenes Latgalē. Jo ne tikai Latgales, bet visas Latvijas spēks ir labās, kuplās, talantīgās un stiprās ģimenēs.
 

     Dzimta pēc zinātniskās literatūras ir asinsradinieku līnija, kas savu izcelsmi saista ar kopīgiem senčiem. Pētot internetresursus, secinām, ka nav vispārpieņemtas definīcijas. Ir vairāki traktējumi, kā pareizi noteikt dzimtu. Dzimta tiek pētīta tikai pa mātes līniju, tikai pa tēva līniju vai pa abu vecāku līnijām. Izpratne, kas ir dzimta dažādās sabiedrībās atšķiras. Pētot savu dzimtu, mēs uzzinām par mūsu saknēm un mūsu dzimtas pagātni. Dzimta tā ir mūsu identitāte.
 

     Linda Lielvārde, pārmaiņu konsultante savā rakstā min, ka.. - “Dvēsele savu dzimtu izvēlas ļoti rūpīgi - nekas nenotiek tāpat vien - dzimta kalpos par spoguli, par spoguli dvēseles izvēlētajam ceļam, mācībām, līdznestajai karmai, visām brīvībām, ko iegūt un visām nebrīvībām, kas saista. Dzimta vienlaikus ir arī spēka avots - tā rāda, kā vari ar savām ikdienas grūtībām tik galā, kā tās mazināt, kā tās neturpināt tālāk - tā rāda, kur ir iesākušās programmas, pēc kurām dzīvo.
 

     Lai arī savā apziņā katrs cilvēks piedzimst kā balta lapa, brīvs no visa, tomēr viņš piedzimst ar noteiktu ģenētisko kodu un hormonu ražošanās principiem, kas, lielākam augot, tiek aktivizēts sociālās vides ietekmē (pārņemot (kopējot) programmas, pēc kurām dzīvo tuvinieki). Tādēļ ciltskoka izpēte nav vienkārša rakšanās pagātnē - tā ir paraudzīšanās spogulī, skaidra apzināšanās, no kurienes es nāku, no kāda māla esmu veidots”.
 

     Projekta ietvaros  13. septembrī Preiļos tiks organizēts  seminārs: “Manas dzimtas saknes – mans spēks – mīts vai realitāte?”. Semināru vadīs biedrības "Spēkavieta" dibinātāja Linda Lielvārde. Linda vairāk kā 10 gadus nodarbojas ar brīvprātīgo ģeneoloģiju un jau gadu dalās savās zināšanās par dzimtu izpēti dažādos semināros un lekcijās. Linda apguvusi arī sistēmisko terapiju (Helingera metode) ģimenes un attiecību kontekstā, tādēļ semināra laikā pievērsīs uzmanību dažādām dzimtu programmām, novērojamām likumsakarībām un samezglojumiem, kurus iespējams papētīt dziļāk un atšķetināt, nodalot sevi no negatīvas pieredzes, ko dzimta nes un aktivizējot pozitīvu pieredzi. Linda dalīsies savā pieredzē un padomos, kā atrast zudušus pavedienus. Būs iespēja pārbaudīt savu tuvāko radu esamību Pasaules dzimtu kokā un Lindas uzraudzībā veidotajā Latvijas Lielkokā (šobrīd kokā jau gandrīz 150000 personu), kā arī pievienoties šī koka veidošanā.
 

     Mūsu tautas vēsture un tās kultūrmantojums ir mūsu tautas pašapziņa, tā apzināšana un saglabāšana ir ļoti svarīgs uzdevums un dzimtas spēka nozīme ir ieraudzīt savu nākotni ciltskoka pagātnē. Tieši šī iemesla dēļ projekta ietvaros 20. septembrī Vārkavā tiks rīkota apkaimes darbnīca “Katram savs  dzimtas koks par godu Latvijas 100 – gadei”, kuru vadīs profesors Henrihs Soms.
 

     Ģimene ir kultūras elements, kas raksturīgs visām cilvēku sabiedrībām. Ģimenes var būt lielas vai mazas, taču tās mūsdienās ir ļoti atšķirīgas un dažādas.  Tāpēc šo projektu noslēgsim decembrī ar  ģimeņu pasākumu "RADU RAKSTI", kurā mēs tiksimies ar stiprām dzimtām, talantīgām un darbīgām ģimenēm no mūsu novadiem. Tiekoties ar šīm ģimenēm, mēs uzzināsim par viņu dzimtas saknēm, tradīcijām, mēģināsim, noskaidrot viņu vienojošo spēku. Pasākumā šīs ģimenes mēs  iepazīsim  caur stāstu, caur dziesmu, caur amatu prasmēm.
 

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākums "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000020

Vairāk informācijas Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Hosted by Serveris.lv
Powered by Constructor Free